Türkiye’den İngiltere’ye Ev Taşıma Fiyatları

Türkiye’den İngiltere’ye Ev Taşıma Fiyatları

İngiltere’ye Zati Eşya Taşıma Fiyatları

  1. Başvuru

İngiltere’ye zati eşya taşımak için önce İngiltere Gümrük ve Sınır Koruma Ajansı’na (HMRC) başvuru yapmanız gerekir. Başvuru formunu HMRC web sitesinden veya posta yoluyla temin edebilirsiniz. Başvuru formunu doldururken, eşyalarınızın bir listesini ve her bir eşyanın değerini belirtmeniz gerekir.

  1. Gümrük işlemleri

Başvurunuz onaylandıktan sonra, eşyalarınızı İngiltere’ye taşımak için gümrük işlemlerini tamamlamanız gerekir. Bu işlemler, eşyalarınızın gümrükte incelenmesini ve vergilendirilmesini içerir.

  1. Taşıma

Eşyalarınızı İngiltere’ye taşımak için bir nakliye şirketiyle anlaşabilirsiniz. Nakliye şirketi, eşyalarınızı güvenli bir şekilde İngiltere’ye taşımak için gerekli tüm belgeleri ve izinleri alacaktır.

Vergi

İngiltere’ye zati eşya taşırken, eşyalarınızın değerine göre vergi ödemeniz gerekebilir. Eşyalarınızın değeri 30.000 sterlinin altındaysa, vergi ödemezsiniz. Eşyalarınızın değeri 30.000 sterlin ile 60.000 sterlin arasındaysa, eşyalarınızın değerinin %2’si kadar vergi ödersiniz. Eşyalarınızın değeri 60.000 sterlinin üzerindeyse, eşyalarınızın değerinin %4’ü kadar vergi ödersiniz.

İstisnalar

Bazı eşyalar için vergi ödemekten muaf olabilirsiniz. Bu eşyalar arasında, kişisel kullanım için olan eşyalar, hediyeler ve ev eşyaları yer alır.

Örnek

İstanbul’dan Londra’ya taşındığınızı varsayalım. Eşyalarınızın değeri 50.000 sterlin olduğunu varsayalım. Bu durumda, eşyalarınızın değerinin %2’si kadar vergi ödemeniz gerekir, yani 1.000 sterlin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir